Dlaczego My
Foto
Foto
Foto
Foto

Dzięki mało licznej grupie, podejściu indywidualnemu do każdego dziecka, okres adaptacji w naszej placówce przebiega łagodnie. Otaczamy opieką indywidualną dzieci, ułatwiając im adaptację do warunków przedszkolnych. Udzielamy fachowych rad pomocnych Rodzicom w czasie rozstania się z dzieckiem. Układ sali sprzyja codziennym kontaktom z Rodzicami w razie potrzeby, a Rodzic ma możliwość wglądu do sali, gdzie przebywa dziecko.

Bardzo ważne i cenione przez rodziców są indywidualne kontakty z opiekunką, w formie nieodpłatnych konsultacji, w czasie, których, opiekunka po codziennej wnikliwej obserwacji dziecka, przekazuje spostrzeżenia i wspólnie z Rodzicami ukierunkowuje pracę nad harmonijnym rozwojem dziecka.
„Proszę, dziękuję, przepraszam „- zwracamy szczególną uwagę, na co dzień w kontaktach z dziećmi na ich postawę kulturalnego zachowania się, jakże ważnego w dzisiejszych czasach.

Rozbudzamy, zaspakajamy naturalną dziecięcą ciekawość świata, ich własną aktywność twórczą, zależy nam, aby dzieci były dobrze wychowane, potrafiły w przyszłości porozmawiać z każdym człowiekiem i radzić sobie w każdej sytuacji. Warunki „przedszkolne” prowokują dziecko do samodzielnego rozwiązywania problemów, co kształtuje jego postawę w dalszym życiu.

Rozwijamy i doskonalimy sprawność ruchową w Sali, wykorzystując pomoce i przybory sportowe.
Rozbudzamy wrażliwość dziecięcą na wartości estetyczne w otoczeniu, przyrodzie i sztuce w trakcie codziennych zajęć plastycznych.

Codziennie czytamy dzieciom wiersze, bajki, opowiadania, co powszechnie wiadomo bardzo rozwija dziecko.
Do realizacji wszystkich zajęć wykorzystujemy wiele atrakcyjnych materiałów typu: glina, ciastolina, masa papierowa, kolorowe bloki techniczne, kartki kolorowe, papier, bibuły, farby, pędzle, kredki ołówkowe, świecowe, pastele, pieczątki i inne tworzywa. Wszystkie materiały są bardzo dobrej jakości, firmowe.
Sale na bieżąco są doposażone w nowoczesne, bezpieczne zabawki, wzbogacana jest biblioteka przedszkolna.

Każde dziecko ma swoje indywidualne „okienko w domku” w formie wystawki prac plastycznych dla rodziców, bo przecież praca każdego dziecka jest najpiękniejsza i powinna być doceniona.

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

 
 

n4CMS by new4mat.com © 2009       Administracja